A róka, az iszákos, az üzletember és a lámpagyújtogató csupa olyan embertípust jelenít meg, akikkel a mai világban is találkozhatunk. Saint-Exupéry személyes élményei formálták mind a pilóta, mind a kis herceg karakterét. És ott van a rózsa is. Vajon valós személyen alapul? Vagy talán a rózsa nem is Saint-Exupéry – a kis herceg – fiatalkori szerelme, hanem valaki más, aki észrevétlenül örökké elkísérte?
Az előadás az egész családnak szól, hogy közösen járhassunk utána, mit is jelent az a csodálatos szó, hogy megszelidíteni, és hogy emlékeztessünk magunkat arra, hogy ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.
Az alkotók köszönetüket fejezik ki a budapesti Wacław Felczak Lengyel–Magyar Együttműködési Intézetnek az előadás megvalósításában nyújtott támogatásért.
Részletek kritikákból
A járvány okozta két éves leállás után a gnieznói Fredro Színház fiatal alkotók segítségével értelmezi újra A kis herceget
Bár kérdéses, az adaptáció mennyire követhető a gyerekek számára, ahhoz kétség sem férhet, hogy az előadás képzeletgazdagságával, zenei elemeivel és díszlettervezésével kiemelkedik a mezőnyből, és ráirányítja a figyelmet a színészek és az egész kreatív csapat tehetségére.
A fiatal nézők számára a darab elbűvölő vizuális utazást kínál, tele rejtvényekkel, csapdákkal és felfedezésre váró titkokkal – igazi mese ez a gyermekkori álmok világából. A felnőtt közönségnek pedig lehetőséget nyújt arra, hogy elgondolkodjon a kis herceg egyik legfontosabb megfigyelésén: „a fölnőttek fölöttébb furcsák”. Talán a színpadi adaptáció képes elérni, hogy ők is újra gyermeki szemmel tekintsenek saját felnőttségükre.
Egy előadás, amely minden korosztályt megszólít
A darab emlékezteti a nézőket az empátia és a megértés újrafelfedezésének fontosságára, és arra, mi kell ahhoz, hogy igazán emberek maradjunk.
Vizuálisan lenyűgöző előadás
Bár a darab elsősorban gyerekeknek készült, a felnőttekre történő kikacsintásokkal arra ösztönzi őket is, hogy átgondolják az életüket. Az előadás látványvilága lenyűgöző, a színpadkép egyszerre modern és bájos. Márkus Sándor ragyogó ötletekkel él a kellékek és a díszlet terén. Az alkotók nem a régi mesék hagyományos világába kalauzolják el a közönséget, hanem egy kortárs változatot mutatnak be, amelyet mégis átjár a klasszikus történetek hangulata.