
A helység kalapácsa
Szabad színház és derű, vidám jelenetek – ám az előadás a színházról, mint a túlélés lehetőségéről is szól a hazáját elhagyni kényszerülő beregszászi társulat előadásában. több
Szabad színház és derű, vidám jelenetek – ám az előadás a színházról, mint a túlélés lehetőségéről is szól a hazáját elhagyni kényszerülő beregszászi társulat előadásában. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 3. csütörtök, 15:00
Petőfi Sándor:
A HELYSÉG KALAPÁCSA
Vígjáték
Az előadás időtartama kb. 1 óra 40 perc, szünet nélkül.
Már a szereplők megnevezése is mosolyt csal a néző arcára. A mű minden bája és humora mellett ez az előadás a beregszászi társulatról is szól. Nem hangoljuk át Petőfi művét, de abból indulunk ki, hogy ennek a társulatnak a tagjai a háború miatt most itt ülnek bőröndjeiken, és nem lehetnek otthon. A színen megjelenő Petőfi az Útilevelek kárpátaljai passzusaiból idéz, és hazagondolunk… Játékos, szabad színházat kínálunk, ezzel az előadással csatlakozva a Petőfi-emlékévhez, amelyben a költő születésének 200. évfordulóját ünnepeljük.
Szereplők:
Petőfi, Bíró: ifj. Vidnyánszky Attila m.v. / Séra Dániel e.h.
Fejenagy, a helyi kovács, azaz a helység kalapácsa: Ferenci Attila
Erzsók asszony, a „szemérmetes” kocsmatulajdonos: Gál Natália
Erzsók asszony eladósorban lévő lányai: Cséke Adrienn és Mónus Dóra
A helybeli „lágyszivü" kántor: Sőtér István
Bagarja úr, a csizmakészítő, a „béke barátja": Szilvási Szilárd
Harangláb, a „fondor lelkületű egyházfi”: Jakab K. Tamás e.h.
Vitéz Csepü Palkó, az istállósfiú, azaz „a tiszteletes két pej csikajának jókedvű abrakolója": Olt Tamás m.v. / Bognár Bence e.h.
Márta, a kántor ,,amazontermészetü" felesége: Fornosi D. Júlia / Polyák Anita e.h.
Kisbíró: Séra Dániel e.h. / Rajkó Balázs
Hercegek, grófok, válogatott cigánylegények: Orosz Ibolya, Orosz Melinda, Vass Magdolna
Színpadkép, látvány: ifj. Vidnyánszky Attila
Rendező: Vidnyánszky Attila
A Nemzeti Színház és a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház közös produkciója.
1938. november 26-án két kézigránát robbant fel a temesvári színház előadótermében, miközben Sidy Thal bukovinai zsidó énekesnő és együttese lépett fel. Ezt az antiszemita támadást az Iron Guard, egy szélsőjobboldali nacionalista csoport hajtotta végre, amelynek következtében négy ember életét vesztette, és hetven másik megsebesült. Történelmi jelentősége ellenére az esemény alig ismert a 2023-ban Európa Kulturális Fővárosává nyilvánított Temesváron.
A sokoldalú művész és a Toga SCOT Suzuki Company társigazgatója, Mattia Sebastian Giorgetti vizionárius rendezése innováció és hagyomány határán gondolja újra a Hanjot. Giorgetti, aki hírnevét annak köszönheti, hogy képes klasszikus elemeket kortárs érzékenységgel elegyíteni, egy fiatal művész gyötrelmes várakozását viszi színre, megrendítő kifinomultsággal tárva elénk szerelem, identitás és őrület örök témáit. Olasz nyelven magyar és angol felirattal
Miért gyakorol ránk még mindig ilyen félelmetesen nagy hatást az Oreszteia? Az egyik válasz talán az lehet, hogy szükségünk van a mítoszokkal való mélyebb kapcsolatra. Az Oreszteia mítosza veszélyes: az ismeretlen és az idegen világát idézi elénk, rettegést kelt, feltárja a megzabolázhatatlant, az erőszakot és a legmélyebb, megszelídíthetetlen törvényeket.
A pásztorok minden évben összegyűlnek az Ararát-hegy melletti Küp-tó partján, hogy fuvoláikon eljátsszák az Ararát-hegy haragját. A vén szúfi, miután…
A Racine írói nyelvét jól ismerő Comédie-Française társulata a flamand színházi alkotó, Guy Cassiers rendezésében mutatja be a klasszicista szerző…
A Liliom az 1909-es ősbemutató óta minden bizonnyal a legsikeresebb magyar színmű, hiszen prózai szövegként is nagy nemzetközi utat járt…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!